You are currently viewing Rozświetlony gest premiera Morawieckiego dla gminy Pyrzyce !

Rozświetlony gest premiera Morawieckiego dla gminy Pyrzyce !

Na kandydatów z KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ w wyborach do Sejmu  głosowało 15 października 2023 roku 3 816 mieszkańców gminy Pyrzyce, stanowi to 39,64 % wszystkich oddanych w tej gminie głosów. Na drugim miejscu uplasował się komitet wyborczy KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO.N IPL ZIELONI na który zagłosowało 2 917 – 30,30%. Miejsce trzecie w wyborach do sejmu w gminie Pyrzyce zajął KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE z poparciem 1 070 – 11,11%.

Podsumowując, mieszkańcy gminy Pyrzyce najwyżej w ostatnich wyborach do sejmu poparli PiS. W żadnej gminie powiatu pyrzyckiego partia Jarosława Kaczyńskiego nie otrzymała tylu głosów, co w gminie Pyrzyce. A tu nagle, na stronie gminy Pyrzyce czytamy – „Z wielką przykrością informuję, że Gmina Pyrzyce jako jedyna Gmina w Powiecie Pyrzyckim nie otrzymała dofinansowania na realizację zadania: „Modernizacji infrastruktury oświetleniowej na terenie Gminy Pyrzyce” złożonego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych Edycja Dziewiąta „Rozświetlamy Polskę. Wniosek obejmował wymianę wyeksploatowanych opraw oświetleniowych sodowych na energooszczędne lampy typu LED na całym terenie Gminy Pyrzyce (miasto i sołectwa). Celem modernizacji oświetlenia ulicznego było obniżenie mocy opraw oświetleniowych i jednoczesne podniesienie jakości oświetlenia dróg, uzyskanie znaczących efektów ekologicznych co wpłynęłoby na redukcję emisji dwutlenku węgla, oraz zwiększenie” – poinformowała mieszkańców na facebooku gminy Pyrzyce Marzena Podzińśka Burmistrz Pyrzyc

Sytuacja, kiedy to Gmina Pyrzyc jest pomijana w dotacjach stała się w ostatnich latach, dla odchodzącego już rządu pewną tradycją.

Nie poinformowano nas dlaczego nasz wniosek został odrzucony, napisaliśmy w tej sprawie odwołanie do kancelarii premiera. Mam nadzieję, że nowy rząd zajmie się tematem nierównego i niesprawiedliwego traktowania samorządów” – Marzena Podzińska burmistrz Pyrzyc.

Ze względu na świąteczny, mikołajkowy nastrój, można sądzić, że brak dotacji z programu „Rozświetlamy Polskę” stanowi „nagrodę”, „prezent” za 3 816 oddanych głosów na kandydatów PiS.

Albo rządzący przez ostanie 8 lat doszli do wniosku, że lepiej by w gminie Pyrzyce było ciemno.

RT

Facebook
Twitter
LinkedIn