You are currently viewing Reprezentacja Polski z zawodnikami ŻAKA zwycięża w zawodach Athletics Unlimited Games

Reprezentacja Polski z zawodnikami ŻAKA zwycięża w zawodach Athletics Unlimited Games

W dniach 12-14 sierpnia w Krakowie odbyły się zawody lekkoatletyczne Athletics Unlimited Games. W zawodach wzięło udział 10 reprezentacji: Austrii, Bułgarii, Czech, Chorwacji, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Słowacji oraz Ukrainy. Prawie 800 młodych lekkoatletów z kategorii U14 wzięło udział w rywalizacji sportowej oraz w warsztatach ekologicznych realizowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz zdrowego żywienia organizowanych przez Partnera programu Lekkoatletyka dla Każdego firmę Nestlé Polska S.A. W gronie reprezentantów Polski było troje zawodników LMKS ŻAK Pyrzyce: Amelia Kacprzak, Piotr Maduzia oraz Olivier Allert, którzy razem z całą reprezentacją zwyciężyli w klasyfikacji generalnej.

Nasi reprezentanci brali udział w rywalizacji indywidualnej, w której zdobywali punkty dla Polski oraz najdłuższej sztafecie w historii lekkiej atletyki 80 x 200 m, w której Polska zajęła drugie miejsce. Udział i sukces w tych zawodach to wielkie wyróżnienie dla naszych zawodników, trenera Wojciecha Piwowarczyka, klubu oraz miasta Pyrzyce!

– „To były niesamowite 4 dni spędzone w Krakowie i udział w pierwszej imprezie międzynarodowej w historii dla kategorii U14. Start dla naszych zawodników był szczególny i bardzo ważny, ponieważ powołania do reprezentacji otrzymali najlepsi polscy zawodnicy z roczników 2009-2010, którzy zajęli wysokie miejsca na zawodach rangi ogólnopolskiej. Po raz pierwszy zawodnicy naszej sekcji reprezentowali Polskę na zawodach rangi międzynarodowej. Ja byłem odpowiedzialny wraz z innymi trenerami za opiekę nad zawodnikami podczas zawodów oraz całego wyjazdu. Każdy z trenerów miał przydzielone konkurencje, w których sprawował opiekę nad zawodnikami przed startami oraz po startach zawodników” – przekazał nam Wojciech Piwowarczyk.