You are currently viewing Polska pięknieje dzięki Funduszom Europejskim.

Polska pięknieje dzięki Funduszom Europejskim.

Unijne projekty? To nie u nas – powie wielu czytelników. Wielkie ślimaki dróg ekspresowych czy autostrad, lśniące kolejowe szyny – pewnie tam najczęściej spotykacie charakterystyczne „funduszowe” tablice. To one pokazują, że daną inwestycję dofinansowano z europejskich środków. Tymczasem efekty kilkunastoletniego już działania Funduszy Europejskich na Pomorzu Zachodnim widać na wyciągnięcie ręki.

Tylko w ostatnim czasie pyrzycki Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przeszedł kompleksowy remont. Dzięki temu, nasza młodzież może przebywać się i uczyć w komfortowych warunkach. Także ambulans, który umożliwia ratowanie życia mieszkańców naszego powiatu został zakupione ze środków UE. Z inwestycji za unijne środki korzystają też uczniowie Zespołu Szkół nr 2 CKU. Dzięi projektowi „Nowoczesna szkoła – nowoczesny pracownik” mają możliwość uczyśc się zawodu w ładnych i świetnie wyposażonych pracowniach. To tylko kilka przykładów z najbliższego podwórka.

Fundusze Europejskie widoczne są wszędzie. W parku, w którym postawiono nowe ławki czy odnowiono i wyposażono plac zabaw. W muzeum, które przeznaczyło pieniądze z UE na stworzenie nowej sali wystawienniczej lub nowoczesnych ekspozycji w internecie. W Twojej miejscowości, w której dostosowano podjazdy dla osób z niepełnosprawnościami bądź zbudowano ścieżki rowerowe. W przychodniach lub szpitalach, które doposażono w sprzęt medyczny lub w czasie pandemii w środki ochrony osobistej a nawet nowe karetki. W internecie, gdzie powstaje mnóstwo przydatnych na co dzień usług i aplikacji, które pozwalają nam załatwić sprawy bez wychodzenia z domu. W końcu są one w firmie, którą jej właściciele założyli, unowocześnili lub rozwinęli dzięki unijnej dotacji. Fundusze pomogły też przetrwać firmom czas kryzysu, a pracownikom zachować pracę.

Polska pięknieje dzięki Funduszom Europejskim. Wejdź na stronę www.dniotwarte.eu i zobacz, jak wiele miejsc w Twojej okolicy zmieniło się dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej!

Facebook
Twitter
LinkedIn