You are currently viewing Piknik Ekologiczny

Piknik Ekologiczny

Pomorze Zachodnie zaprasza mieszkańców i turystów odwiedzających region na ekologiczne pikniki rodzinne, które będą obfitowały w atrakcje dla młodszych i starszych. Cykl eventów połączonych z warsztatami ekologicznymi to nie tylko relaks, ale też duża porcja wiedzy o środowisku i propagowanie odpowiedzialnych zachowań.

Warsztaty ekologiczne mają edukować, popularyzować dobre praktyki, zachęcać do troski o naturę. Podczas plenerowych spotkań przedstawiane będą takie tematy jak np. zero waste i less waste, oszczędzanie wody czy zielona energia. Eksperci, edukatorzy chętnie odpowiedzą na pytania i omówią różne zagadnienia związane z szeroko rozumianą ochroną środowiska. Duża porcja wiedzy serwowana będzie – w formie atrakcyjnych zajęć praktycznych. Bo warsztaty to przede wszystkim aktywność, zaangażowanie, wspólna praca i zabawa.

Już 27 sierpnia o godzinie 13:00 zapraszamy na siódmy już Piknik Ekologiczny pod tytułem „Skąd się bierze prąd?”. Uczestnicy dowiedzą się, jak ograniczyć zużycie prądu w życiu codziennym, oraz czym jest „Godzina dla Ziemi” i „Dzień Energetyka”. Miło spędzimy czas w parku przy Domu Kultury w Pyrzycach.

Nasi eksperci opowiedzą o konieczności zwiększenia źródeł odnawialnej energii. O potrzebie odchodzenia od paliw kopalnianych i prognozach energetycznych na przyszłość.

Podczas pikniku planowane są nie tylko dyskusje i prelekcje, ale również konkursy, apodczas warsztatów zaprezentowany zostanie model działającej elektrowni wiatrowej produkującej prąd na oczach uczestników. Energia wytwarzana będzie za pomocą panelu fotowoltaicznego wbudowanego w powerbank! Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci i dorosłych.

Na uczestników ekologicznego eventu czekają też inne atrakcje. Z balonów powstanie łąka pełna motyli i kwiatów. O dobre humory dzieci zadbają animatorzy. Będzie można puszczać latawce, wykonać skrzydła z bibuły i wstążek, puszczać wielki bańki mydlane, wziąć udział w animacjach z chustą Klanzy czy pomalować na kolorowo buzie w motywy roślinne albo zwierzęce. Dodatkowo będzie możliwość poskakania na kolorowym dmuchańcu.

Wydarzenie uświetni koncert Julii Bury.

To 21-letnia wokalistka pochodząca z Jenina (koło Gorzowa Wlkp.), również autorka tekstów i kompozytorka. Jej pierwszy debiutancki singiel ukazał się w 2017 roku, w maju 2022 roku debiutancka EPka pt. „Pamiętnik”, a w sierpniu singiel „Słomki”, które powstały przy współpracy z m.in. Marcinem Liberem Piotrowskim. Dotychczas dała się poznać na scenach w wielu polskich miastach wygrywając festiwale autorskie oraz występując jako support przed m.in. Ralphem Kaminskim, Mery Spolsky, czy Lady Pank.

Plan Pikniku:

13:00 powitanie uczestników przez konferansjera, poinformowanie o przebiegu wydarzenia, start animacji dla dzieci

14:00 warsztaty ekologiczne

15:00 – koncert zespołu Julia Bury, animacje

16:00 – zakończenie imprezy

Udział w evencie jest bezpłatny.

Po wydarzeniu w Pyrzycach planowanych są jeszcze cztery eko pikniki. Odbędą się one według następującego harmonogramu:

Miejscowość

Temat

Data

Golczewo

Stadion Iskra Golczewo

Dlaczego woda jest niezbędna do życia?

2 września 2023

Białogard

Park Orła Białego

Pszczoły są ważne!

17 września 2023

Szczecin

Zajazd Szmaragd

Dzień bez samochodu

24 września 2023

Police

Less Waste i Zero Waste – co to takiego?

7 października 2023Pomorze Zachodnie Zielony Region” to ekoprojekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, który obejmuje między innymi cykl warsztatów o tematyce ekologicznej skierowanych do mieszkańców i turystów odwiedzających region. Jego celem jest przybliżenie tematyki ochrony przyrody, a także zaprezentowanie w praktyce wzorców zachowań proekologicznych.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Pomorze Zachodnie zaprasza do wspólnej zabawy! Do zobaczenia na miejscu!

Facebook
Twitter
LinkedIn