You are currently viewing Olgierd Kustosz poza PSL-em?

Olgierd Kustosz poza PSL-em?

O braku chemii między dwoma najważniejszymi politykami PSL w naszym województwie Olgierdem Kustoszem, obecnie wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego a Jarosławem Rzepą posłem i przewodniczącym wojewódzkich struktur PSL słychać jest od kilku lat.

Panowie w ostatnich miesiącach omijają się szerokim łukiem, nie chodzą na te same imprezy, czy spotkania. I może gdyby nie zbliżające się wybory parlamentarne, a później samorządowe, taki stan rzeczy trwałby sobie dalej. Dziś nie jest żądną tajemnicą, że marszałkowi Olgierdowi Kustoszowi bliżej jest do Koalicji Samorządowej Zachodniopomorskiej, której liderem jest Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina niż do Polskiego Stronnictwa Ludowego kierowanego w województwie przez Jarosława Rzepę. Zbliżające się wybory parlamentarne niestety mają też swoje przełożenie na tempo podejmowania politycznych decyzji, co do tego kto z kim, na jakiej liście. I właśnie konieczność, pilność podejmowania takich decyzji spowodowała, że zarząd Wojewódzki PSL podjął w ubiegłym tygodniu decyzję o usunięciu Olgierda Kustosza z szeregów Polskiego Stronnictwa Ludowego. Decyzja władz wojewódzkich została podjęta na wniosek zachodniopomorskiego skarbnika PSL. „Mogę tylko potwierdzić, że taka decyzja zarządu została podjęta, pan Olgierd Kustosz ma od momentu oficjalnego doręczenia decyzji zarządu miesiąc na ewentualne odwołanie się od tej decyzji do Sądu Koleżeńskiego” – lapidarnie stwierdził Jarosław Rzepa, poseł RP i prezes zarządu wojewódzkiego zachodniopomorskiego PSL. Ewentualne odejście Olgierda kustosza z PSL może spowodować w powiecie pyrzyckim odejście innych członków PSL mocno związanych z Kustoszem, takich jak Przemysław Maciąg czy Ewa Gąsiorowska Nawój, wicestarosta pyrzycki. Kolejne pytanie dotyczy stanowiska wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego, które obecnie piastuje Olgierd Kustosz z rekomendacji Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Do dnia publikacji materiału nie udało się nam dowiedzieć, co o decyzji zarządu województwa sądzi wicemarszałek Olgierd Kustosz i czy od tej decyzji będzie się odwoływał do Sądu Koleżeńskiego. Konflikt w zachodniopomorskim PSL nie wróży nic dobrego dla PSL w naszym regionie i pewnie będzie miał niemiłe dla tej partii przełożenie na parlamentarny i samorządowy wynik wyborczy.

RT

Facebook
Twitter
LinkedIn