You are currently viewing Nowe pomysły z Programu Społecznik na horyzoncie!

Nowe pomysły z Programu Społecznik na horyzoncie!

Turniej badmintona, żywa gra planszowa zorganizowana przez strażaków OSP, nauka udzielania pierwszej pomocy, EKOplener, a może zajęcia samoobrony dla kobiet? Tak można aktywnie spędzać czas z Programem Społecznik. Przed nami NOWE projekty na horyzoncie!

Rekordowe zainteresowanie

W działaniach Społeczniczek i Społeczników możemy brać udział od 2017 r., a program, który powstał z inicjatywy marszałka Olgierda Geblewicza, na trwale wpisał się w kalendarz pozarządowych działań. W efekcie zrealizowano blisko 3 tysiące angażujących inicjatyw – kulturalnych, sportowych, na rzecz zwierząt, ekologicznych, wspierających osoby z niepełnosprawnością, łączących pokolenia. Również w dobie pandemii, organizacje nie zwolniły tempa i działały, pomagając mieszkańcom. Kolejne działania przed nami, właśnie poznaliśmy projekty, które będą realizowane ze wsparciem programu od lipca do grudnia.

Program Społecznik, po raz kolejny, stwarza możliwości do rozwoju naszych „małych ojczyzn”. Tym razem Społeczniczki i Społecznicy, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, mocno będą działać w duchu EKO. Nie zabraknie też przedsięwzięć kulturalnych, edukacyjnych czy sportowych. Zachęcam do czynnego udziału w zaplanowanych akcjach i projektach, warto być aktywnym – mówi Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz.

 

Zwyciężył duch EKO

Aby środki mogły trafić do każdego powiatu i gminy Pomorza Zachodniego województwo w programie zostało podzielone na pięć subregionów. W subregionie E, a więc obejmującego powiaty: gryfiński, myśliborski, pyrzycki, stargardzki dotacje przyznano 40 ciekawym inicjatywom. Sporo działań poświęconych jest ekologii – przybędzie roślinności, kwietnych łąk dla pszczół czy zielonych miejsc do rekreacji. W okolicy spotkamy EKOpatrol czy weźmiemy udział w ciekawych warsztatach artystycznych dla młodszych i starszych. Społecznicy będą zachęcać też do badań profilaktycznych czy nauki udzielania pierwszej pomocy. Oczywiście nie zabraknie sportu i wydarzeń dla młodzieży.

Brawa dla Pomorza Zachodniego

Co cieszy, po dotacje sięgają nie tylko znane już dobrze w lokalnych społecznościach organizacje, ale i nowe stowarzyszenia, fundacje oraz co wyróżnia program grupy nieformalne. Społecznik daje szansę wszystkim, którzy chcą lokalnie działać. – Budujemy to, co nazywa się na całym świecie kapitałem społecznym – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz. – Cel jest jeden: sprawić, żeby mieszkańcy w swoich małych społecznościach spędzali ze sobą czas. I to się udaje. To wielki sukces całego Pomorza Zachodniego.

Lista dofinansowanych działań znajduje się na stronie: http://spolecznik.karrsa.eu/. Warto też śledzić profil Programu Społecznik w mediach społecznościowych. Znajdziemy tam zapowiedzi nowych projektów i relacje z wydarzeń.

Facebook
Twitter
LinkedIn