You are currently viewing Paskowy pyrzyckiego PiS

Paskowy pyrzyckiego PiS

28 września na facebooku pyrzyckich struktur PiS ukazało się zdjęcie uczestników spotkania, które odbyło się w Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach z podpisem o następującej treści- „Spotkanie organizacyjne nowo tworzonych struktur Prawo i Sprawiedliwość w Gminie Przelewice. Jest moc”. Zapewne każdy, kto zdjęcie, podpis pod nim widział nie zgłębiałby tematu uznając, że partia PiS rozwija się na powiat, by we wszystkich gminach żyło się dobrze i dostatnio. Niestety, ten napompowany MOCĄ „balon” zepsuła jedna z osób będących na fotografii. Nasza poetka, a obecnie także pracownik GCK w Przelewicach Pani Krystyna Nawój dwa dni później udostępniła wpis PiS, dodając do niego swój komentarz – „Szanowni Państwo informuje oficjalnie wszystkich, że nie jestem członkiem partii PIS, ani żadnych innych struktur politycznych. Zdjęcie, na którym jestem w poście użytym przez Pana Mariusza Szymkowicza było zrobione podczas mojej pracy w GCK w Przelewicach i nie zostałam poinformowana, że zostanie ono użyte do takich celów. Pozdrawiam wszystkich Państwa bardzo serdecznie”

Pod wpisem, Pani Krystyny rozpoczęło się komentowanie, zwolennicy PiS uznali, że jak pozwoliła się sfotografować, to do kogo ma pretensje, inni jej gratulowali tego, że postawiła się lokalnym działaczom PiS, a podpis pod zdjęciem to zwykłe nadużycie. Chwilę po publikacji swojego stanowiska przez Panią Krystynę Nawój, administrator strony PiS Pyrzyce edytował wcześniejszy wpis w następujący sposób – „Spotkanie organizacyjne nowo tworzonych struktur Prawo i Sprawiedliwość w Gminie Przelewice. Jest moc. Ps. Pani Krystyna Nawój NIE JEST częścią struktur Prawa i Sprawiedliwości”. Ponadto Pani Krystyna w związku ze swoją deklaracją, została ze zdjęcia wymazana na czarno, jak widzimy na dołączonej fotografii.

Przy okazji innego spotkania zapytałem, widniejącego na zdjęciu wójta gminy Przelewice Mieczysława Mularczyka o to, czy On 28 września 2023, podczas spotkania w GCK też tworzył struktury partii Prawo i Sprawiedliwość w Gminie Przelewice? Wójt Mularczyk odpowiedział, że nic nie tworzył i nie jest członkiem partii PiS.

Podsumowując incydent na facebooku PiS, można uznać go jako próbę wprowadzenia w błąd opinii publicznej na temat działań i przedwyborczej siły PiS w naszym powiecie. Nie zmienia to faktu, że grzecznościowo Pani Krystyna może wyraziła zgodę na wykonanie wspólnego zdjęcia. Czym innym jednak jest grzecznościowa zgoda (często się tak dzieje na spotkaniach, imprezach, itd. ), a czym innym, wykorzystanie czyjegoś wizerunku dodając do niego komentarz pod zdjęciem, który w jednoznaczny określa nasze poglądy polityczne i wprowadza w błąd czytającego. Jak widać choćby na tym skromnym przykładzie, to co piszą na stronie PiS Pyrzyce trzeba dwa, albo i trzy razy sprawdzać i co najważniejsze nie wolno dać się sfotografować, bo nigdy nie wiadomo co napiszą pod zdjęciem.

Myślę, że paskowi z TVP byliby dumni z administratora facebooka pyrzyckich struktur PiS.

Ryszard Tański

Facebook
Twitter
LinkedIn