You are currently viewing WOŚP Przelewice 2021

WOŚP Przelewice 2021

W tym roku trzynastu wolontariuszy można było spotkać z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Przelewice. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią udało się przeprowadzić zbiórkę. Już teraz wiadomo, że była to rekordowa zbiórka i zebraliśmy ponad 15 tysięcy zł.
Tegoroczna edycja WOŚP była inna z uwagi na pandemię koronawirusa. Nie było wielkich koncertów ani wydarzeń. Skromnie pod tym względem było także w gminie Przelewice. Niestety, nie mogliśmy zorganizować masowego koncertu, ale pomagaliśmy mimo wszystko. Zorganizowaliśmy zbiórkę internetową do e-skarbonki, a na ulicach gminy Przelewice, ale również Pyrzyc można było spotkać kilkunastu barwnych wolontariuszy, którzy z pełnym poświęceniem zbierali do puszek datki od mieszkańców. Natomiast w samym sztabie przy Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach można było nabyć ciasto, pierogi, grochówkę, kawę oraz herbatę.
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod hasłem “Finał z głową” zbiera środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP, podczas którego zbierane są fundusze dla laryngologii. Za zgromadzone w tym roku pieniądze Fundacja WOŚP zamierza zakupić specjalistyczny sprzęt, m.in. wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych.
Kwota zebrana podczas finału WOŚP wyniosła 13.975,10 złotych oraz 15 dolarów i 70 Euro, a na e-skarbonkę wpłynęło 1.240 złotych. Niestrudzeni i pełni zapału wolontariusze uzbierali podczas ulicznej kwesty 7.808,39 złotych. Pozostała kwota 6.166,71 złotych pochodzi z licytacji internetowych oraz ze sprzedaży przed Gminnym Centrum Kultury.

Dziękuję wszystkim wolontariuszom za wkład pracy, jaki włożyli w wiele godzin kwestowania. Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Wolontariuszami w tym roku byli: Ada Dołgowska, Zuzia Stasiaczyk, Lilianna Iglewska, Weronika Dołgowska, Edyta Gajewska, Gabrysia Niedziela, Marta Bogusz, Aneta Wolińska, Regina Wieczorkiewicz, Aleksandra Huber, Mariola Wieczór-Budzińska, Edyta Borkowska , Żaneta Mrówczyńska.
Z tego miejsca pragniemy im serdecznie podziękować za wielkie serca. Szczególnie dziękujemy naszym najmłodszym wolontariuszkom – Zuzi, Adzie i Lilianie, które mimo mroźnej aury dzielnie kwestowały 
Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli organizację finału przekazując fanty na licytacje oraz osobom, które upiekły przepyszne ciasto: Elżbiecie Nawój, Anecie Wolińskiej, Roksanie Adamczyk, Marioli Wieczór-Budzińska, Agnieszce Bujalskiej, Annie Wolniakowskiej, Joannie Smolak-Benka, Kołu Gospodyń Wiejskich z Ukiernicy.
Podziękowania kierujemy także dla darczyńców i wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. To dzięki wielkim sercom wielu ludzi do szpitali trafi kolejny sprzęt ratujący ludzkie życie.
Dziękujemy również Małgorzacie Jarudze, Marcie Stasiaczyk oraz Markowi Kowalczukowi za ich nieocenioną pomoc przy organizacji oraz podczas finału.
Członkami Sztabu byli : Daniel Nowacki, Iwona Brodzińska, Grażyna Niedziela, Joanna Stasiaczyk
SZTAB WOŚP w Przelewicach

Facebook
Twitter
LinkedIn