You are currently viewing Info z Klubu Husaria Fight Team – przekazuje Wojciech Antczak

Info z Klubu Husaria Fight Team – przekazuje Wojciech Antczak

Zaczynam od małego pochwalenia się gdzie w Mistrzostwach Europy w zapasach byliśmy najliczniejszą ekipą wśród Polskich klubów i to jest już jedyny powód do dumy, że z takiej małej gminy jaką są Kozielice gdzie liczba mieszkańców może przekracza 2 tys osób są chłopcy którzy robią coś pięknego, a nie oszukujmy się, bycie na Mistrzostwach Europy to jedno z wielkich marzeń każdego sportowca. Oprócz trzech zawodników którzy wystartowali w Mistrzostwach Europy młodzików w Krakowie tj. Bartosz Ochroński 57 kg (Vice Mistrz Polski kadetów 2019), Eryk Pacyna i Kacper Krawczak obydwaj 68 kg, również   Wojciech Antczak  doznał zaszczytu być obecny tam jako trener podczas imprezy. Ekipa liczyła 18 osób i 5 trenerów, chłopaki choć przegrali swoje walki po pełnym dystansie na punkty stwierdzam, że doświadczenie zdobyte jest bezcenne. Za największy sukces można uznać świadomość chłopaków po zawodach, zrozumieli że zapasy to sport bardzo, ale to bardzo wymagający, jak się nie poświęcisz to znikasz z niego. W dniach 20-26.06 byliśmy również uczestnikami małego zgrupowania w Raciborzu, które były małym przygotowaniem do imprezy 26-29.06 Mistrzostwa Europy młodzików w Krakowie. Więc teraz okres wakacyjny odpoczywamy i działamy dalej bo nie zwycięża ten, który nie boi się porażki. Gmina Kozielice może być dumna. Raz świętujemy sukcesy, raz przełykamy gorycz porażki. Dziękuję rodzicom oraz sponsorom bez których wyjazd na zgrupowanie i ME nie byłby możliwy. Pamiętajcie walczymy dopiero 8 lat przed nami jeszcze wiele sukcesów.💪💪💪💪💪HFT

Mistrzostwa świata kadetek 30.07-3.08 Bułgaria (Sofia)
Najlepsza zawodniczka naszego Klubu Amelia Kuraszewska(Aktualna Brązowa Mistrzostw Polski kadetek 2019 w 65 kg) wraz z trenerem Wojciechem Antczakiem wezmą udział w rozgrywanych Mistrzostwach świata kadetek w zapasach kobiet na Bułgarii miasto Sofia. Wcześniej byli uczestnikami obozu przygotowawczego już kolejnego do MŚ, Amelia jest zdrowa i gotowa. Wystartuje w kategorii 65 kg. Będzie to już drugi start Amelii na tak prestiżowej imprezie, przypomnijmy w tamtym roku wystartowała na matach Chorwackich dokładnie w Zagrzebiu i uplasowała się na 10 miejscu na świecie. Jak będzie tym razem, mata zweryfikuje. Amelka jest również uczestniczką ubiegłorocznych Mistrzostw Europy gdzie była jedenasta. Zaszczytu dozna również klubowy trener Amelii Wojciech Antczak, który będzie asystował wszystkim walczącym jako trener kadry narodowej na tych mistrzostwach i jest to już kolejne wyróżnienie dla Wojciecha Antczaka.
Czyli małe Kozielice a można.
Plany na kolejny miesiąc
W miesiącu sierpień udamy się na obozy Klubowe do miejscowości Głuchołazy. Obozy będą podzielone na dwa turnusy. Pierwszy to dzieci z roczników 2008 i młodsi (6-12.08) oraz drugi to dzieci z roczników 2007 i starsi (13-24.08). Dzieci oprócz poznawania zapasów będą korzystały z uroków ośrodka Banderoza z odkrytym basenem, wycieczki piesze, rowerowe jak i wycieczka do Czech. Z góry dziękujemy Rodzicom którzy również ponieśli część kosztów pobytu dzieci, sponsorom pomagającym klubowi, Gminie Warnice i Kozielice za to , że wspierają zapasy cały czas i patrząc na wyniki mogą być dumne. Na obydwu obozach będą przebywały dzieci z Klubu Husaria Fight Team (Kozielice, Warnice, Przelewice) oraz zaprzyjaźnione kluby z województwa ZKS Koszalin, ASI Bielik Międzyzdroje, Berserkers Team Szczecin oraz Spartakus Pyrzyce – sekcja zapasy. Obozy będą również dofinansowane z Budżetów Gminy Kozielice i Warnice dla dzieci z tych gmin w ramach dofinansowywania zadania publicznego z początku roku gdzie Husaria Fight Team otrzymała dotację na cały rok.
Wojciech Antczak