You are currently viewing 6 ZŁOTYCH MEDALI MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA MŁODZIKÓW

6 ZŁOTYCH MEDALI MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA MŁODZIKÓW

Rekordem Województwa Piotra Maduzi oraz najlepszym wynikiem w kraju Marcela Kowalskiego z przytupem zakończyli pierwszą część sezonu zawodnicy naszego klubu. Podczas Mistrzostw Województwa Młodzików, nasi młodzicy wywalczyli 6 złotych medali!

W biegu młodzików na dystansie 1000m zdecydowane zwycięstwo odniósł Piotr Maduzia, który ustanowił nowy, świetny rekord życiowy 2:41.31 min.

Piotra wynik jest nowym rekordem województwa zachodniopomorskiego 14-latków!

Poprzedni rekord został ustanowiony w 1984 roku, który utrzymywał się przez 39 lat.

Na dystansie 2000 m zwycięstwo odniósł Marcel Kowalski, który po świetnym biegu ustanowił rewelacyjny rekord życiowy 5:52.17min!

Wynik Marcela jest aktualnie pierwszym wynikiem w Polsce w kategorii U16!

Po raz kolejny bardzo dobrą dyspozycję potwierdziła Weronika Rybińska, która wywalczyła dwa złote medale!

W skoku w dal Weronika uzyskała wynik 5.29 m, natomiast w wieloskoku 10.81 m

W biegu na 600 m, z czasem 1:30:30 min złoty medal wywalczył Nikodem Karpiński, który po 300 m wyszedł na prowadzenie i nie oddał zwycięstwa do samej mety.

Na dystansie 2000 m młodziczek zdecydowane zwycięstwo odniosła Julia Błażejewska, która była bliska uzyskania rekordu życiowego. Julia uzyskała na mecie czas 7:04.65 min

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Wojciech Paplicki, który otarł się o medal w biegu na 300 m. Wojtek zwyciężył w drugiej serii, ostatecznie zajmując 4. miejsce w czasie nowego rekordu życiowego 40.77s. 9. miejsce w tym samym biegu zajął Bartosz Tuszyński, który również uzyskał nowy rekord życiowy 43.67.s.

W biegu na 1000 m młodziczek 6. miejsce zajęła Hanna Obarzanek z wynikiem 3:33.04 min, natomiast w biegu na 100 m z nowym rekordem życiowym 14.67 s, 22. miejsce zajęła Zuzanna Sójka.

W rozgrywanym równocześnie mityngu dla kategorii U14 i U18, zwycięstwo w biegu na 100 m dziewcząt U14 odniosła Amelia Kacprzak, która po raz pierwszy złamała barierę 13s! Nowy rekord życiowy Amelii od środy wynosi 12.99 s.

Marcel, Amelia i Piotrek uzyskali również nowe rekordy klubu.

To było świetne zakończenie pierwszej części sezonu. Przed naszymi zawodnikami chwila oddechu, następnie przygotowania do drugiej części sezonu i pod koniec sierpnia rozpoczynamy kolejne starty.