You are currently viewing Mamy brązowe Mistrzostwo Świata !!

Mamy brązowe Mistrzostwo Świata !!

Mieszkaniec gminy Pyrzyce, zawodnik LKS Spartakus Pyrzyce Paweł Polberk zdobył na Mistrzostwach Świata Juniorów w Sumo brązowy medal w kategorii do 80 kg do lat 18.

Szczęśliwy dla pyrzyckiego zawodnika turniej odbył się w Tokio w dniach 6 do 10 października.

W zmaganiach rywalizowało 300 zawodników z 50 państw. W swojej krótkiej karierze sportowej osiągnął już znaczące sukcesy.

– Mistrzostwo Europy Kadetów indywidualnie i drużynowo w sumo w 2022r.

– Mistrzostwo Polski kadetów indywidualnie w sumo w 2022 i 2023r.

-Wielokrotny złoty medalista Pucharów Polski Kadetów w sumo w 2022 i 2023r.

– Od 2022r.członek Kadry Narodowej Juniorów do lat 18 w sumo

Powołany do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 18, gdzie osiągnął największy swój sukces – wywalczył brązowy medal w kat wag 80 kg.

Trenerem w Pawła w macierzystym klubie LKS Spartakus Pyrzyce jest Grzegorz Jasek.

Jako zawodnik charakteryzuje się skromnością. Jest niebywale ambitny, zdyscyplinowany i dążący do perfekcji. Na treningach w pełni zaangażowany i wymagający dużo od siebie. Posiada wyjątkowy talent do walki, w której mimo młodego wieku potrafi zastosować różnorodną technikę i zwyciężyć starszych od siebie zawodników. Jest koleżeński i lubiany w środowisku sportowym. Pawła cechuje wytrwałość w realizacji obranego przez siebie celu” – powiedział o swoim zawodniku Grzegorz Jasek