You are currently viewing Konsultacje facebookowe burmistrza Lipian

Konsultacje facebookowe burmistrza Lipian

Służba zdrowia w Polsce jaka jest, każdy widzi, doświadcza na co dzień i dokonuje indywidualnej oceny za każdym razem, kiedy zmuszony jest z powodu choroby do skorzystania z pomocy medycznych służb. O ocenę, opinię na temat gminnej służby zdrowia zwrócił się w dniu 1 lutego 2023 do mieszkańców gminy Lipiany burmistrz Bartłomiej Królikowski na swoim facebooku – „Szanowni Państwo, w ostatnim czasie ponownie trafiły do mnie uwagi kilkorga Mieszkańców dotyczące pracy SP ZOZ w Lipianach. Otrzymuję sygnały, że osób mających tego rodzaju uwagi jest więcej. Chciałbym się z tymi uwagami bliżej zapoznać. Zachęcam Państwa, by skierować je mailowo na adres umig@lipiany.pl. Proponuję też przyszłą środę 8 lutego na cykl spotkań indywidualnych ze mną (do godzin popołudniowych i wieczornych włącznie) dla osób, które chcą podzielić się swoimi uwagami. Proszę o wybór godziny spotkania poprzez kontakt z sekretariatem Urzędu Miejskiego w Lipianach (tel. 91 564 10 49 wew. 102). Każda za uwag zostanie potraktowana z należytą powagą – o wynikach zaś poinformuję Państwa publicznie”.

Na tak postawioną prośbę na facebooku można spodziewać się każdej odpowiedzi, grzecznej, miłej, merytorycznej, ale i, jak to na facebooku często bywa, niesprawiedliwej, złośliwej i wręcz krzywdzącej. Wszyscy oczywiście znamy się na służbie zdrowia, jest tak może dlatego, że chorujemy i to daje nam prawo uważania się za specjalistów od organizacji służby zdrowia, szczególnie tej najbliższej. Za błędy, zaniechania, brak odpowiednich środków, brak lekarzy, brak specjalistów, brak decyzji systemowych itd., chcemy komuś przyłożyć. A że do Warszawy za daleko, to szukamy kogoś z tej branży w pobliżu. Pan Burmistrz Lipian Bartłomiej Królikowski, swoim wpisem na facebooku, wskazał mieszkańcom Lipian, że problemy i jakieś błędy chyba kryją się w ceglanym budynku przy ulicy Myśliborskiej. On to już widzi, ale prosi mieszkańców o ich spostrzeżenia. Nie chciałbym być w skórze kogokolwiek pracującego w SPZOZ Lipiany, kiedy burmistrz zamieścił wpis. Jak tu iść do roboty, wracać z niej, czy iść do sklepu, przecież Lipiany, to małe miasteczko. Panie burmistrzu, Pan na własnych podwładnych rozkręcił na facebooku złe emocje. Przychodnia podlega Panu, jest jednostką organizacyjną gminy Lipiany. Problemy, które się pojawiają, tak jak w całej Polsce, są do rozwiązania w Pana gabinecie, a nie na facebooku. Ponadto czyni Pan to w stosunku do pracowników przychodni już po raz drugi, w dniu 9 marca 2021 roku, nakręcił Pan mieszkańców Lipian swoim wpisem w podobny sposób i teraz czyni Pan to ponownie.

Jeszcze jedna taka „akcja informacyjna” dotycząca SP ZOZ w Lipianach i żaden lekarz nie przyjdzie do Lipian leczyć. Przez środowisko medyczne przeleci, albo już przeleciała informacja, że do przychodni w Lipianach to nie idziemy pracować za żadne pieniądze i co wtedy?

Problemy ze służbą zdrowia, były i będą każdym samorządzie, ale lepiej dla wszystkich, by Pan burmistrz Lipian rozwiązywał je w swoim gabinecie, a nie na facebooku.

Ryszard Tański

 

Facebook
Twitter
LinkedIn