You are currently viewing Apel WICHRA !

Apel WICHRA !

Rok 2024 to będzie szczególny rok dla naszego WICHRA, z tej okazji Zarząd LKS Wicher Przelewice podjął decyzję, że do czasu obchodów jubileuszu istnienia Klubu będziemy się z Wami dzielić ciekawostkami historycznymi i z życia Klubu.

Drodzy Kibice! Sympatycy!

LKS WICHER Przelewice, dawniej LZS WICHER Kłodzino – wg ostatniej publikacji wydanej na 60- lecie istnienia WICHRA podana jest data założenia LZS WICHER Kłodzino to rok 1949.

Natomiast z ostatnich otrzymanych starych artykułów prasowych okazuje się, że założenie LZS Wicher Kłodzino datowane jest na 22 lipca 1947.

Niestety nie dysponujemy żadnymi dokumentami poza publikacją wydaną na 60 – lecie istnienia Wichra, które  potwierdzałyby, uwiarygadniały jasno, że Klub istnieje od roku 1949.

Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich kibiców i sympatyków naszego Klubu o pomoc w ustaleniu dokładnej daty jego założenia. Mile widziane dokumenty, fotografie, wycinki prasowe jak również chęć podzielenia się wspomnieniami.

Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

Pomysłodawcą i inicjatorem akcji Historia Wichra – podziel się z nami  swoimi wspomnieniami jest Pani Ewa Kraśniańska Wiceprezes LKS Wicher Przelewice.

Serdeczne podziękowania należą się Pani Barbarze Nowaczyk za udostępnienie dokumentacji prasowych z Dziennika Szczecińskiego

Ze sportowym pozdrowieniem

Zarząd LKS Wicher Przelewice

Facebook
Twitter
LinkedIn