You are currently viewing 4 medale w Ogólnopolskim 5. Memoriale Ireny Szewińskiej

4 medale w Ogólnopolskim 5. Memoriale Ireny Szewińskiej

28 stycznia 2023 w hali Arena Toruń odbył się Ogólnopolski 5. Memoriał Ireny Szewińskiej, w którym wzięło udział 11 zawodników z klubu MLKS ŻAK Pyrzyce. Ponad 900 zawodników z całej Polski w kategoriach U14 oraz U16 rywalizowało w wielu konkurencjach lekkoatletycznych. Nasi zawodnicy zaprezentowali się z doskonałej strony, zdobywając 4 brązowe medale!

W biegu na 600 m U16, po świetnym biegu, brązowy medal wywalczył Piotr Maduzia, który uzyskał czas 1:28.73, będąc o ponad 3 sekundy lepszym wynikiem od rekordu życiowego ze stadionu! Warto podkreślić, że Piotrek dopiero rozpoczyna swoje starty w kategorii U16, rywalizując w w Toruniu ze starszym rocznikiem. Piotrowi do złotego medalu zabrakło jedynie 0.49 sekundy.

Na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej zawody ukończył Nikodem Karpiński, który również uzyskał czas lepszy od rekordu życiowego ze stadionu (1:30.36). Chłopcy pobiegli bardzo odważnie, kończąc drugą serię na 1 i 2 miejscu.

W biegu na 1000m U16 brązowy medal wywalczył Marcel Kowalski, który uzyskał czas 2:45.04. Jest to również lepszy czas od rekordu życiowego Marcela ze stadionu. Marcelowi do złotego medalu zabrakło 1.13 sekundy.

Weronika Rybińska, po świetnym konkursie w skoku w dal U16 wywalczyła brązowy medal oraz uzyskała nowy rekord życiowy (5.16m) Weronika również zadebiutowała w hali na dystansie 300 m, kończąc rywalizację na 16. miejscu w gronie ponad 60 zawodniczek. Weronika uzyskała czas 45.24s.

Bardzo dobrze na zawodach w Toruniu zaprezentował się Wojciech Jonasik. Wojtek w skoku w dal U14 wywalczył brązowy medal z wynikiem 4.65m! Wojtek był również bardzo blisko brązowego medalu w biegu na 1000 m U14, uzyskując czas 3:17.38 wywalczył 4 miejsce, tracąc do brązowego medalu 0.01 setnej sekundy!

W biegu na 1000 m U14 kolejny bardzo dobry bieg naszych młodych zawodniczek, tuż za podium zawody ukończyła Karolina Machnio, uzyskując nowy rekord życiowy (3:23.35). Tuż za Karoliną na 5. miejscu dobiegła Julia Piwoni (3:23.39)

Olaf Urban z powodzeniem wziął udział w dwóch konkurencjach, w biegu na 600 m U14 wygrał drugą serię, kończąc rywalizację w klasyfikacji generalnej na wysokim 6. miejscu .

Olaf uzyskał nowy rekord życiowy (1:50.22). Olaf w skoku w dal U14 uzyskał wynik 4.42m i zakończył zawody na 11. miejscu.

Julia Błażejewska zadebiutowała w hali na dystansie 1000m. Julia zajęła w biegu 8. miejsce z czasem 3:25.43.

Na dystansie 600m U16 kobiet udział wzięły dwie nasze zawodniczki. Aleksandra Śluborska w klasyfikacji generalnej zajęła 18. miejsce (1:53.42), natomiast Hanna Obarzanek 23. miejsce (1:55.82). Dziewczęta ustanowiły nowe rekordy życiowe.

Wielkie brawa dla wszystkich zawodników i trenera!