You are currently viewing ZIOBROWSKA DOGONIŁA HAWRYSZKĘ !

ZIOBROWSKA DOGONIŁA HAWRYSZKĘ !

 Gdy w 1979 roku uczniowie Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Pyrzycach odnieśli spektakularny sukces zostając mistrzami województwa szczecińskiego juniorów w piłce ręcznej, nikt nie myślał , że muszą upłynąć 43 lata, aby historia zatoczyła koło. I chociaż szczypiorniści Stanisława Hawryszki mistrzowski tytuł zdobyli w rozgrywkach klubowych jako zawodnicy LKS Spartakus, to wszyscy bez wyjątku, byli uczniami pyrzyckiego technikum. 10 maja 2022 roku uczniowie tej samej szkoły, chociaż o zmienionej nazwie, ponownie sięgnęli po prymat w województwie już nie szczecińskim ale zachodniopomorskim. Tego dnia w Stargardzie (już nie Szczecińskim) odbył się finał wojewódzki piłki ręcznej chłopców w ramach Licealiady (czyli szkół ponadpodstawowych). 43 lata temu piłkarze ręczni prowadzeni przez charyzmatycznego trenera Stanisława Hawryszkę pokonali drużyny ze Szczecina: Stal Stocznię i Kusego, a 10 maja b.r. chłopcy z ZS nr 2 CKU w Pyrzycach rozprawili się z ekipami z Koszalina i Kołobrzegu. Taka zmiana geografii szkolnej piłki ręcznej. Ojcem sukcesu, a właściwie matką jest Małgorzata Ziobrowska, nauczycielka w-f w pyrzyckim CKU, a w przeszłości czołowa zawodniczka szczecińskich klubów ekstraklasy: Łącznościowa i Pogoni Handball, grająca na lewym rozegraniu. Od 6 lat pracuje w Pyrzycach i robi świetną robotę. Swoją wiedzę i doświadczenie z boiska przekazała swoim zawodnikom w taki sposób, że lepiej nie można, bo przecież zostali oni najlepsi w województwie.
Decydujący był pierwszy mecz z teoretycznie lepszymi piłkarzami z Koszalina, którzy wygrali swój region. Nasi nie przestraszyli się rywali, pokonali koszalinian 19:15. W tym momencie jasne już było, że srebrny medal już jest zapewniony. Jednak nie zamierzali na tym poprzestać . Finałowy mecz o złoto podopieczni Małgorzaty Ziobrowskiej zagrali wręcz koncertowo, przekonująco wygrali różnicą 7 bramek z reprezentantami Kołobrzegu 22:15. Królem strzelców finału został Kacper Nowacki zdobywając 20 bramek, reprezentacja CKU straciła najmniej bramek w turnieju dzięki doskonałym interwencjom Miłosza Urbanowicza. Cała drużyna zasługuje na ogromne brawa za twardą grę w obronie, doskonałą taktykę gry, a co najważniejsze przestrzegania zasad fair play.
Sport szkolny zanotował duży sukces i niech to będzie kolejny krok do odbudowy normalności po pandemii. Oto aktualni mistrzowie województwa zachodniopomorskiego w piłce ręcznej chłopców: Miłosz Urbanowicz, Kacper Nowacki, Dominik Kuczyński, Aleksander Gowin, Jakub Białek, Kacper Krawczak, Eryk Rzezewski, Kevin Assmann, Marcin Klejna, Stanisław Domański.
Gratulujemy zawodnikom, trenerce i dyrektorowi ZS nr 2 CKU w Pyrzycach Pawłowi Palczyńskiemu.

Piotr Olech

Facebook
Twitter
LinkedIn