You are currently viewing Wizytę lekarską odwołujemy, a nie blokujemy

Wizytę lekarską odwołujemy, a nie blokujemy

Od stycznia 2022 roku Szpital Powiatowy w Pyrzycach uruchomił usługę wysyłania SMS-ów z przypomnieniem o umówionej wizycie, z możliwością odwołania wizyty poprzez odpowiedź na SMS-a. SMS – owe powiadomienia o wizytach, są wygodnym i efektywnym sposobem na poprawę komunikacji z pacjentami i zarządzania wizytami w placówkach medycznych. Dzięki możliwości potwierdzania lub odwoływania wizyt, można lepiej zarządzać grafikiem i unikać pustych miejsc w harmonogramie. Dodatkowo powiadomienia pomagają pacjentom pamiętać o wizytach i zmniejszają ryzyko, że zapomną o umówionym terminie wizyty.

„Dla przykładu w 2021 roku, gdzie jeszcze nie korzystaliśmy z tej formy powiadomień o wizytach odnotowaliśmy ok. 13,4 % (ok. 6000 pacjentów) odwołanych wizyt z powodu niezgłoszenia się osób wpisanych na listę oczekujących na wizyty w ustalonym terminie, a w roku 2024 nie zgłosiło się takich osób ok. 6,7 % ( 4 057 pacjentów). W obecnym roku odnotowaliśmy, że niezgłoszenie się osób wpisanych na listę oczekujących na wizyty to ok. 7,14 % (2 189 pacjentów). Średnia ogólnopolska wynosi ok.10%.
SMS-y są skutecznym i wygodnym sposobem komunikacji z pacjentami. Szpital również przez cały czas bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Odwołuję, nie blokuję” zachęcającej do zgłaszania braku możliwości stawiania się na wizytę w umówionym terminie”
– przekazała nam Mariusz Marek Przybylski dyrektor pyrzyckiego szpitala.

W ubiegłym tygodniu Szpital Powiatowy w Pyrzycach przystąpił do kampami społecznej #ODWOŁUJE #NIEBLOKUJE, której celem jest zwiększenie świadomości pacjentów na temat odpowiedzialnego zarządzania terminami wizyt lekarskich.

Wspieraj akcję aby:

zminimalizować kolejki do lekarzy;

otrzymać szybszą diagnozę;

pomóc innym, którzy potrzebują pilnej konsultacji lekarskiej;

mieć wpływ na polski system ochrony zdrowia.

Facebook
Twitter
LinkedIn