You are currently viewing „Wagary” w Ogrodach Przelewice – wiosna z pawiem Stefanem

„Wagary” w Ogrodach Przelewice – wiosna z pawiem Stefanem

Pierwszy dzień wiosny jest często nazywany Dniem Wagarowicza, czyli dniem opuszczania szkolnych lekcji. Korzystając z tego, że pogoda coraz bardziej sprzyja dłuższym spacerom, Ogrody Przelewice zdecydowały się zadbać o dobre samopoczucie oraz zdrowie dzieci i zorganizowały grę terenową ,,Wiosenne wagary z pawiem Stefanem”.

Taka forma zajęć bez wątpienia mobilizuje do wspólnej zabawy. Uczestnicy korzystali z atrakcji ruchowych, rozwiązywali logiczne zagadki i podejmowali się umysłowych wyzwań. Potrafili odnaleźć omawiane drzewo, scharakteryzować i wskazać odpowiednią szyszkę, czy odszukać tropy lisa. Zwieńczeniem dwugodzinnej gry było ognisko. Gry terenowe uczą nowych umiejętności, a forma zajęć na świeżym powietrzu ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. To również bardzo dobry sposób na integrację uczniów po powrocie do placówek szkolnych.

W ogrodzie pięknie kwitną krokusy i przebiśniegi, w kilku miejscach rozkwitły rododendrony oraz piękne kwiaty krzewów wawrzynka wilczełyko (Daphne mezereum). Oprócz kwitnących roślin zdecydowanie ciekawymi atrakcjami były jedne z największych latających ptaków – przelewickie pawie, które bez wątpienia są coraz śmielsze i z zainteresowaniem podchodzą do odwiedzających ogród.

Ogrody Przelewice odwiedzili uczniowie szkół podstawowych z kilku miejscowości województwa zachodniopomorskiego m.in. Przelewice, Stargard, Barlinek, Lipiany, Okunica. Podczas czterech dni przelewicki ogród odwiedziło ponad 350 osób. Z racji dużego zainteresowania tego typu zajęciami, podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu zajęć terenowych i wpisaniu ich w stałą ofertę Ogrodów Przelewice. Aktualnie pracownicy pracują nad stworzeniem zróżnicowanej oferty wycieczek z elementami gry terenowej dla kilku grup wiekowych.

Gdy zapytano uczniów o opinię na temat zabawy z pawiem, odpowiadali jednogłośnie, że im się podobało. Dzieci powiedziały m.in. : „Dziękujemy za wycieczkę – super wagary ze Stefanem i Śnieżkiem”,  „Zapraszamy wszystkich serdecznie, bardzo dużo zabawy i zwiedzania”.