You are currently viewing Radny Szymkowicz tylko w TVP odpowie na każde pytanie !!

Radny Szymkowicz tylko w TVP odpowie na każde pytanie !!

         Mieszkańcy gminy Pyrzyce, obserwatorzy życia samorządowego przywykli już do tego, że radnych Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w radzie gminy Pyrzyce nie wolno o nic pytać. Radni Mariusz Szymkowicz, Hubert Łuszczyk i Przemysław Golczyk po prostu są i każdemu samo ich bycie powinno wystarczyć. Każde pytanie o trudne sprawy, podejmowane przez nich decyzje, stanowiska, albo jak na ostatniej sesji pytanie o dotacje rządowe dla gminy Pyrzyce przyjmowane jest bardzo nerwowo, niczym atak na świętość i w ogóle o co chodzi. I pewnie uważając się za wyjątkowych, radni odmówili po raz kolejny udziału w programie publicystycznym „Kalejdoskopu Pyrzycki” realizowanym przez Telewizję Kablową Aura i Dwutygodnik Puls Powiatu. Do tego właśnie programu 6 kwietnia zaprosiliśmy Marzenę Podzińską, Burmistrz Pyrzyc, zaproszenie skierowaliśmy także do przewodniczących klubów Rady Miejskiej w Pyrzycach Małgorzaty Piotrowskiej, Damiana Błażejewskiego, Mariusza Szymkowicz i radnego niezrzeszonego Artura Kurowskiego.
„W związku ze zbliżającą się połową kadencji Burmistrz Pyrzyc oraz Rady Miejskiej w Pyrzycach zapraszamy po jednym z przedstawicieli Klubów Rady Miejskiej w Pyrzycach oraz Panią Burmistrz, do udziału w programie Kalejdoskop Pyrzycki. Nagranie programu odbyłoby się 22 kwietnia ( czwartek ) początek godz. 18:00 . Program realizowany w trybie online poprzez aplikację ZOOM . Proszę o przekazanie do 16.04 2021r. ( piątek ), informacji na adres vigorpyrzyce@tlen.pl, kto z danego klubu weźmie udział w programie, ze wskazaną osobą ustalimy dokładny przebieg programu oraz wyjaśnimy sprawy techniczne.
Tematyka programu: Połowa kadencji – podsumowanie .
Prowadzący program Ryszard Tański Dwutygodnik Puls Powiatu
Czas trwania programu około 60 min.
Program bez przerw oraz skrótów.
Z poważaniem
Piotr Ćwikliński , Ryszard Tański”

Pozytywnie bez zastrzeżeń odpowiedziała burmistrz Marzena Podzińska, radna Małgorzata Piotrowska, po konsultacjach w Klubie Bezpartyjne Pyrzyce udział w programie zapowiedział radny Mirosław Stasiak, radny Artur Kurowski ze względu na wyjazd nie mógł uczestniczyć, a radny Mariusz Szymkowicz najpierw odpowiedział telefonicznie, że ktoś będzie reprezentował w programie klub, niestety ostatecznie podziękował za zaproszenie i odpisał, że nie obiecywał, że ktoś weźmie udział w programie. Nie za bardzo rozumiem i chyba nikt tego nie rozumie, jak radni PiS, którzy mają codziennie na sztandarach i ustach transparentność władzy, z którą szli do wyborów, rozumieją ją w stosunku do samych siebie? Bo po raz kolejny okazało się, że co innego mówią a co innego robią. Jak na razie nie ma w naszym powiecie lokalnego oddziału TVP, ale może kiedyś będzie, bo pewnie do tej telewizji Szymkowicz by poszedł. Według mnie, jest to zwykłe tchórzostwo, a radnych Mariusza Szymkowicza, Huberta Łuszczyka i Przemysława Golczyka mogę nazwać radnymi tchórzami, ale może kiedyś nas, mieszkańców Pyrzyc zaskoczą i wtedy zmienię zdanie, bo nadal będziemy ich do udziału w programach zapraszać.
W/w program „Kalejdoskop Pyrzycki” został zrealizowany, jest do obejrzenia na www.tvkaura.pl, każdy z oglądających może dokonać własnej oceny jego realizacji i wypowiedzi uczestników, były emocje i różne poglądy, ale co jest najważniejsze, różniący się w poglądach przyszli do programu. Szczególne podziękowania dla radnego Mirosława Stasiaka, z którym co prawda często dochodziłem do zwarcia, ale mimo to radny wziął udział w programie.
RT

Facebook
Twitter
LinkedIn