You are currently viewing Powiat pyrzycki lubi używane samochody
sdr

Powiat pyrzycki lubi używane samochody

Jak widać z załączonych do artykułu tabel, ilość rejestrowanych samochodów w powiecie pyrzyckim jest dość stabilna, wyjątek, spadek rejestracji widoczny jest w covidowym 2020 roku Analizując dane z tabel widzimy, że zaledwie kilka procent rejestrowanych pojazdów są to samochody nowe. Na przykładzie gminy Pyrzyce w 2022 roku zarejestrowano ogółem 1512 aut, z czego zaledwie 57 samochodów osobowych to auta nowe, stanowi to zaledwie około 4 %, podobnie jest w innych gminach naszego powiatu. Z takiego upodobania do staroci mieszkańców powiatu pyrzyckiego zapewne cieszą się właściciele warsztatów samochodowych, dla nich każda rejestracja używanego auta to nowy klient.

Ponadto, posługując się dalej przykładem gminy Pyrzyce to na 1512 zarejestrowanych w 2022 aut aż 577 były to pojazdy sprowadzone z zagranicy.

Tabela 1

Ilość zarejestrowanych samochodów osobowych w rozbiciu na lata i gminy

 

Tabela 2

Ilość wyrejestrowanych samochodów osobowych w rozbiciu na lata i gminy

Tabela 3

Ilość zarejestrowanych nowych samochodów osobowych w rozbiciu na lata i gminy:

Tabela 4

Ilość zarejestrowanych używanych samochodów osobowych sprowadzonych z zagranicy w rozbiciu na lata i gminy

Zapytaliśmy także pracowników starostwa, jaka jest ilość wszystkich zarejestrowanych pojazdów w powiecie pyrzyckim na dzień 31 grudnia 2022 roku, w odpowiedzi czytamy:

W powiecie pyrzyckim w 2022 r. było zarejestrowanych 46766 pojazdów, w gminie Bielice było to 4396 pojazdów, gminie Kozielice 3403 pojazdów, gminie Lipiany 6413 pojazdów, gminie Pyrzyce 21767 pojazdów, gminie Przelewice 6181 pojazdów, gminie Warnice 4606 pojazdów.

Są to wszystkie pojazdy (m.in. samochody osobowe, motorowery, przyczepy, samochody ciężarowe) w ewidencji starostwa bez rozróżniania na kategorie.

Dziękujemy pracownikom Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Pyrzycach za przygotowanie danych do artykułu.

PP

Facebook
Twitter
LinkedIn