You are currently viewing Ogrody Przelewice podjęły nowe formy współpracy❗️

Ogrody Przelewice podjęły nowe formy współpracy❗️

Ogrody Przelewice zostały partnerem projektu Interreg! 28 kwietnia 2023 r. odbyło się spotkanie robocze dotyczące łączenia wniosku SBCUD i Punktu Kontaktowo-Doradczego, które będzie zlokalizowane w Ogrodach Przelewice.

Coraz częściej polscy jak i niemieccy obywatele decydują się na życie po sąsiedniej stronie granicy. Zaplanowano, że po zakończeniu prac inwestycyjnych w Ogrodach Przelewice powstanie Punkt Kontaktowo-Doradczy, aby ułatwić takim osobom funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. Punkt ma na celu pomoc w pokonywaniu barier i wsparcie integracji na polu zawodowym i społecznym. Doradztwo będzie dotyczyło zmian miejsca zamieszkania, języka, ale także pracy i pomocy w otwarciu lub prowadzeniu działalności gospodarczej. W punkcie będzie można zasięgnąć porady lub informacji na temat wielu różnych obszarów jak np. przedszkola, kształcenie, podatki , zasiłki i ubezpieczenia.

Projekt założył współpracę sześciu partnerów. Poza Ogrodami Przelewice – Zachodniopomorskim Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej w przedsięwzięciu biorą udział: Gminy miejskie Euroregionu Pomerania e.V, Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania, STIC Wirtschaftsforderungesellschaft Markisch-Oderland, Gmina Miasto Koszalin oraz Gmina Miasto Świnoujście. Wszyscy partnerzy projektu staną przed wyzwaniem integracji systemów prawnych.

Zarówno w Przelewicach jak i w pobliskich miejscowościach jest wiele osób, które mógłby skorzystać z doradztwa, a tym samym wykorzystać swój potencjał i wykreować innowacyjny projekt w biznesie.

Punkt Kontaktowo-Doradczy w Przelewicach to nie wszystko!

W spełnianiu marzeń może jeszcze pomóc Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. 10 maja w Ogrodach Przelewice odbyło się spotkanie z przedstawicielami ZARR, w trakcie którego omówiono wspólne cele i plany działań na przyszłość. Przyszła współpraca ułatwi okolicznym przedsiębiorcom uzyskanie zewnętrznego finansowania.

Ogrody Przelewice nie tylko odzyskują swój dawny blask, ale i stają się prawdziwym Centrum wspierającym lokalną społeczność.Facebook
Twitter
LinkedIn