You are currently viewing Nowy szef lipiańskiej wody i kanalizacji

Nowy szef lipiańskiej wody i kanalizacji

W związku z odejściem na emeryturę Jana Jurkiewicza dotychczasowego kierownika Gminnego Zakładu Komunalnego, 30 kwietnia 2024r. burmistrz Lipian Bartłomiej Królikowski ogłosił konkurs na to stanowisko. Należy dodać, że głównym zadaniem GZK jest dostarczenie mieszkańcom miasta i gminy wody, odprowadzanie ścieków i zapewne burmistrz Lipian poprzez konkurs poszukuje specjalisty w tej dziedzinie. I mogłoby się wydawać, choćby po zakończonym już konkursie na stanowisko dyrektora Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie zgłosił się do konkursu tylko jeden kandydat, że przy konkursie na kierownika GZK będzie podobnie, a tu niespodzianka.

Do konkursu na szefa GZK zgłosiło się aż 3 kandydatów; Nikodem Sielski, Marta Ciszewska radna i przewodnicząca Rady Miejskiej w minionej kadencji i Justyna Łyjak która za rządów PiS była Dyrektorem Generalnym w Zachodniopomorski Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, a w ostatnich wyborach samorządowych ubiegała się o fotel burmistrza Pyrzyc. Kandydaci mogli złożyć wymagane w konkursie dokumenty do 17 maja 2024r.. Po sprawdzeniu złożonych dokumentów cała trójka miała przystąpić w dniu 28 maja 2024r. do drugiej części konkursu.

Komisja konkursowa, zmieniła jednak wcześniej ustalony termin i druga część konkursu odnyła się dziś 23.05.024. Jak czytamy w informacji burmistrza Lipian, konkurs wygrała Marta Ciszewska.

Nowa Pani kierownik GZK obejmie stanowisko już w czerwcu, ale pierwsza umowa zostanie z nią zawarta na okres 6 miesięcy, zapewne jest to okres próbny.

RT

Facebook
Twitter
LinkedIn