You are currently viewing Nowe wejście do Ogrodu w Przelewicach

Nowe wejście do Ogrodu w Przelewicach

W Ogrodzie Dendrologicznym pojawiły się już pierwsze oznaki wiosny, które również zwiastują nam otwarcie nowego sezonu Ogrodów – to już 30 kwietnia. W tym roku ze względu na szeroki zakres prac związanych z inwestycją zmieniliśmy organizację ruchu.

Dla naszych gości przygotowujemy nowe wejście do Ogrodu, które będzie jedynym wejściem w tym roku. Z głównej drogi drogowskaz będzie kierował odwiedzających na parkingi znajdujące się za Oranżerią. Po pozostawieniu auta goście będą kierowani drogą przy szkółce do nowego wejścia na teren Ogrodów. Przy wejściu będzie znajdowała się kasa oraz kawiarnia ,,Lawenda”. Znany wszystkim mistrz sztuki kulinarnej kucharz Grzegorz będzie serwował ciepłe i zimne napoje, desery, lody i ciepłe posiłki. W weekendy gości będzie witał zapach grillowanych kiełbasek. Przy kawiarni będzie zorganizowana strefa odpoczynku, gdzie każdy będzie mógł usiąść i zjeść na łonie natury. W nowej strefie wejściowej planujemy sezonowo sprzedawać rośliny kwitnące występujące w Arboretum. W tym czasie w ogrodzie będą rozkwitać rododendrony, magnolie, azalie i lilaki. których zapach będzie umilał naszym gościom odwiedziny.

Serdecznie zapraszamy do Ogrodu, bo ten sezon będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na zmiany zachodzące w przyrodzie, ale również widoczne zmiany związane z modernizacją Ogrodu: powstające place zabaw, wiaty biesiadne, miejsca odpoczynku, iluminacje
i remontowane zabytkowe obiekty. Mamy nadzieję, że te czasowe utrudnienia nie będą przeszkodą do odwiedzenia ogrodu.

Zapraszamy!

Facebook
Twitter
LinkedIn