You are currently viewing Nowa służba zdrowia w Pyrzycach

Nowa służba zdrowia w Pyrzycach

3 grudnia w pustym od wielu lat lokalu na rogu ulic Bogusława i Dworcowej firma OFI-MED otworzyła swoją Przychodnię Specjalistyczną, są to na dziś prywatne gabinety lekarskie wielu specjalności. Kilka dni po otwarciu poprosiliśmy Aleksandrę Teresińską prezes OFI-MED o więcej informacji na temat nowej pyrzyckiej placówki medycznej.

Ryszard Tański – Jaką działalność prowadzi OFI-MED?

Aleksandra Teresińska- Tworzymy rodzinną firmę, a medycyna towarzyszy nam od zawsze. Jestem

protetykiem słuchu od kilku lat, a zainteresowanie to przyszło wraz z rozwojem firmy ojca, który również jest protetykiem słuchu, a swój zakład ma w przychodni na Prawobrzeżu. Moja mama, która ponad dekadę temu zakończyła ostatnią z pięciu specjalizacji, także w Szczecinie

prowadzi działalność jako laryngolog, foniatra, audiolog i logopeda. Przychodnie, szpitale i grono lekarskie to nieodłączny element naszego rodzinnego życia.

 R.T – Dlaczego wybraliście Państwo na swoją inwestycję Pyrzyce?

A.T. – Urzekło mnie miejsce, lokal z wielkimi witrynami w starej kamienicy. Wczytawszy się w historię budynku wiedziałam, że to miejsce to właśnie to, czego szukałam. To były główne kryteria, gdy podjęłam decyzję, że czas zrobić coś dla siebie. Przy okazji dowiedziałam się od znajomych,

jak i samych mieszkańców, że przychodnia jest po prostu potrzebna w tym miejscu.

R.T. – Jakie specjalizacje zostaną uruchomione w Pyrzycach?

A.T. – Przede wszystkim specjalizacje takie jak laryngolog, foniatra, audiolog, czy protetyka słuchu. W niedalekiej przyszłości chcemy zająć się również diagnozowaniem centralnego zaburzenia przetwarzania słuchowego. Ponadto będą przyjmować ortopedzi, psychiatra, pediatra, hepatolog, diabetolog, internista, endokrynolog oraz ginekolog. Również obecna będzie medycyna pracy.

R.T. – Od kiedy pierwsi pacjenci będą mogli się rejestrować do lekarzy?

A.T. – Rejestracja jest już czynna w tym miesiącu pod numerem telefonu jak i bezpośrednio w przychodni.

 R.T. – Jakie specjalizacje planujecie Państwo w przyszłości?

A.T. – Wiemy, że aktualnie dużą potrzebą jest dostępność okulisty. Jesteśmy na etapie rozmowy z lekarzami, ale też będziemy szukać lekarzy – na przykład reumatologa – wedle zapotrzebowania pacjentów.

R.T – Które specjalizacje planujecie prowadzić w oparciu o kontrakt z NFZ?

A.T. – Na chwilę obecną chcemy stworzyć jeszcze poradnię hepatologiczną, psychiatryczną i diabetologiczną, jednakże są to plany, które będziemy mogli lepiej zweryfikować po Nowym Roku, czyli po zmianie przepisów w NFZ.

Facebook
Twitter
LinkedIn