You are currently viewing ,,Lider Pojezierza” wspiera lokalne innowacje.

,,Lider Pojezierza” wspiera lokalne innowacje.

Co oznacza KUMAJO ?
Jakub Broch – Nazwę mojej firmy można interpretować na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim chciałem stworzyć swojską, bliską, przyjazną markę – jako punkt odniesienia wybierając kumę, czyli sąsiadkę lub koleżankę. Kreując wizerunek firmy, zrobiłem mały krok do dawnego postrzegania świata przez pryzmat rodzinnej społeczności, to znaczy, że bardzo ważne miejsce w mojej działalności zajmują i będą zajmować produkty lokalne, nawiązujące swoim wzornictwem do bogactwa kulturalnego powiatu pyrzyckiego.
Pomysł na taką działalność ?
Jakub Broch – Na początku muszę się przyznać, że pochodzę z drugiego końca Polski, z małej miejscowości znajdującej się niedaleko Olsztyna, czyli z samego serca Warmii. Wcześniej przez wiele lat pracowałem w stowarzyszeniu zajmującym się promocją województwa warmińsko – mazurskiego. Kiedy sprowadziłem się w te rejony kilka lat temu i zamieszkałem w Lipianach, zachwyciłem się bogactwem architektury oraz istnym tyglem kulturowym powiatu. To wtedy zapragnąłem stworzyć coś, co będzie się opierało u podstaw na lokalnym folklorze. Dowiedziałem się, że Stowarzyszenie ,,Lider Pojezierza” w Barlinku wspiera działania innowacyjne, społeczną aktywność oraz potrzeby utożsamiania się z regionem. Idąc tym tropem, złożyłem wniosek o dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej w ramach ogłoszonego naboru na ,,Rozwój przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego, kierowanego przez społeczność” na lata 2014-2020. Dzięki szkoleniu i doradztwu, które uzyskałem w Biurze ,Lider Pojezierza” udało mi się zdobyć środki finansowe na podjęcie działalności gospodarczej i tak powstało KUMAJO.
Oferta, inspiracje?
Jakub BrochMoja oferta skierowana jest zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych. Łącząc techniki rękodzielnicze z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn znakujących staram się tworzyć unikalne pamiątki, gadżety reklamowe, dekoracje a nawet prezenty okolicznościowe, przede wszystkim z wykorzystaniem drewna i sklejki. W moim wzornictwie pełnymi garściami czerpię z zasobów lokalnych, nie zamykając się na aktualne trendy i indywidualne pomysły klientów. Zapraszam na profil facebookowy Kumajo, gdzie niemalże codziennie prezentuję drewniane inspiracje.

Beneficjencie, chciałbyś się dowiedzieć więcej na temat wsparcia swojej inicjatywy, np. pomysłu na utworzenie atrakcyjnej działalności gospodarczej, strona: www.liderpojezierza.pl i profil facebookowy jest do Twojej dyspozycji.

Firma Kumajo wzięła udział w Naborze Nr 4/2018/PDG, zakres: Rozwój przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność – podejmowanie działalności gospodarczej w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 dla poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie”