You are currently viewing Gmina Pyrzyce podpisała umowę na 17 milionów

Gmina Pyrzyce podpisała umowę na 17 milionów

27 maja 2022 r. podpisałam umowę na realizację inwestycji drogowych w ramach zadania pt. „Modernizacja sieci dróg gminnych na terenie Miasta Pyrzyce”.

Umowa podpisana została z wykonawcą robót firmą KRISTONE Krystian Suda z siedzibą Karczewie 8, w obecności pani Anny Pawlak – dyrektor ds. rozwoju relacji społecznych Banku Gospodarstwa Krajowego. Zadanie realizowane jest w ramach pierwszego naboru z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Całkowity koszt zadania po przetargu to kwota 17 219 999,98 zł (w tym dofinansowanie 10 773 000,00 zł + środki własne Gminy Pyrzyce 6 446 999,98 zł)

W ramach zadania zmodernizowane zostaną drogi gminne na terenie miasta Pyrzyce:

1. ul. Marii Konopnickiej;

2. ul Jana Kochanowskiego;

3. ul. Podgrodzie ;

4. ul. Nad Potokiem;

5. ul Plac Wolności (droga osiedlowa od ul Stargardzkiej do ul Narutowicza);

6. ul. Akacjowa;

7. ul Wiosenna;

8. ul. Górna – wraz z parkingiem przy kościele;

9. ul. Spokojna.

Jest to największa drogowa inwestycja ostatnich lat o wartości ponad 17 milionów złotych. Ten rok z wielu przyczyn jest dla inwestycji bardzo niestabilny, po pierwsze rosnące ceny materiałów i usług, po drugie ograniczona ilość wykonawców i dlatego cieszę się, że udało się nam w drugim przetargu wyłonić wykonawcę inwestycji. Niebawem przekażemy plac budowy i rozpoczną się prace na drogach w mieście, co zapewne będzie wiązać się z pewnymi utrudnieniami dla mieszkańców, ale żeby mieć nowe drogi musimy się trochę przemęczyć. Inwestycja będzie realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj, a planowany termin realizacji całej inwestycji to 19 miesięcy.” – Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska.