You are currently viewing Dokonał rozboju – grozi mu 12 lat więzienia

Dokonał rozboju – grozi mu 12 lat więzienia

Dokonał rozboju – grozi mu 12 lat więzienia
Szybkie i zdecydowane działanie policjantów z Pyrzyc i Lipian doprowadziły do zatrzymania w czwartek sprawcy rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.
W czwartek, 18 lipca, po godzinie 17.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach został powiadomiony o tym,że w Lipianach młody mężczyzna, trzymający w ręku nóż wtargnął do wnętrza kiosku i brutalnie, przemocą doprowadził znajdującą się wewnątrz kobietę do stanu bezbronności. Sprawca zabrał torebkę i uciekł w nieznanym kierunku.
Natychmiast na miejsce skierowane zostały wszystkie będące w dyspozycji dyżurnego załogi, wkrótce dołączyli do działań także policjanci pełniący służbę na wodzie (realizujący czynności w ramach programu Bezpieczne Wakacje). W Lipianach, w związku z rozbojem równolegle prowadzili czynności wykrywcze kryminalni, policjanci prewencji, technicy kryminalistyki, przewodnik z psem tropiącym. Do policjantów w służbie dołączyli wkrótce koledzy przebywający na wolnym.
Niespełna dwie godziny po zdarzeniu policjanci znali już tożsamość sprawcy i ustalili gdzie może przebywać. Ze względu na to, że podejrzany z pewnością był bardzo niebezpieczny do udziału
w zatrzymaniu wytypowano trzy załogi i przewodnika z psem. Do zatrzymania doszło na drodze, kiedy podejrzany wynajętym samochodem wyjechał z miejsca zamieszkania. W aucie odnaleziono część przedmiotów pochodzących z przestępstwa i narzędzie, którym posłużył się podczas napadu.
Sprawcy rozboju grozi długoletnie więzienie. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę więzienia na okres do 12 lat i nie krótszą niż 3 lata. Prokurator Rejonowy w Pyrzycach wystąpił do Sądu o tymczasowe aresztowanie. Sąd podzielił zdanie Prokuratora -podejrzany na rozprawę oczekiwał będzie w areszcie śledczym.