You are currently viewing Dajmy śmieciarkom pracować

Dajmy śmieciarkom pracować

Widok śmieciarki wpisany jest w nasze życie codzienne i trudno dziś wyobrazić sobie, że nagle śmieciarki znikają, albo z jakiś przyczyn przestają odbierać od nas odpady komunalne. No bo co wtedy działoby się z naszymi śmieciami?

Działanie pojazdu specjalnego – śmieciarki nie jest mocno skomplikowane. Kiedy na przykład śmieciarka Pyrzyckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego z obsługą podjedzie do miejsca, gdzie są pojemniki na śmieci, aparat zasypowy chwyta, obraca, podnosi i opróżnia kontener.  Śmieci z kontenera za pomocą aparatu zasypowego są umieszczane w wannie załadowczej. Następnie płyta prasująca zgarnia znajdujące się w wannie odpady i przesuwa do skrzyni ładunkowej. Tam płyta nośna dopycha śmieci do płyty wypychowej, co pozwala na opróżnienie śmieciarki. W zależności od producenta i zapotrzebowania, pojazdy te mogą mieć różny rozmiar, mogą być ładowane z góry, z tyłu, z boku, mogą mieć funkcje dodatkowe jak na przykład czujniki cofania, kamery GPS, system centralnego smarowania itp.

Niestety, śmieciarki, które użytkuje Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne, ale też i inne firmy komunalne w Polsce nie potrafią latać!!!

Dlaczego taka funkcja fruwania śmieciarkom PPK przydałaby się ? A to dlatego, że zdarza się dość często, że dojazd śmieciarki do miejsca, w których znajdują się pojemniki na odpady jest zablokowany przez zaparkowane samochody. Nie pomagają tablice informacyjne, prośby do administratorów i interwencje pyrzyckiej Straży Miejskiej. Śmieciarka nie może czekać, aż odjedzie samochód blokujący dojazd i wtedy śmieci w pojemnikach pozostają. Oczywiście pracownicy PPK nie zostawiają mieszkańców z tym śmieciowym problemem, podejmują kolejne próby odebrania odpadów komunalnych aż do skutku, ale to kolejny stracony czas i dodatkowe koszty.

Takie sytuacje to także niepotrzebne emocje mieszkańców, którzy za nieodebrane śmieci i bałagan w wiatach śmietnikowych niesłusznie obwiniają pracowników Pyrzyckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Dlatego w imieniu pracowników PPK zwracamy się do mieszkańców obsługiwanych przez tę firmę gmin z prośbą o przestrzeganie przepisów dotyczących parkowania samochodów w okolicy wiat śmietnikowych.

A wszelkie informacje w zakresie gospodarki odpadami powierzonej przez gminy pracownikom Pyrzyckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego otrzymacie Państwo – tel 91 579 19 93, 91 579 19 77 lub e-mail: zuk@ppkpyrzyce.pl