You are currently viewing Będzie DINO w Pyrzycach

Będzie DINO w Pyrzycach

Już w lutym 2019 roku pisaliśmy po raz pierwszy o tym, że firma DINO POLSKA S.A planuje budowę kolejnego obiektu handlowego na terenie powiatu pyrzyckiego, tym razem w Pyrzycach przy ulicy Stargardzkiej 22. Pod tym adresem wiele lat mieściła się paluszkarnia, której pierwotnym właścicielem było Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego „Gryf” S.A., producent słynnych półproduktów czekoladopodobnych. W Pyrzycach firma ta miała swój oddział Wytwórnię Pieczywa Cukierniczego, produkujący głównie paluszki z makiem w opakowaniu, jak na fotografii załączonej do tekstu. Niestety COVID zmienił plany inwestora i inwestycja nie wystartowała w 2019 roku. Czy i kiedy w miejscu słynnej paluszkarni powstanie DINO, zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach i w odpowiedzi czytamy – „…… firma DINO POLSKA S.A z siedzibą w Krotoszynie uzyskała pozwolenie na budowę budynku handlowo-usługowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na działkach nr 327 i 205 obręb 9 miasta Pyrzyce…….”

Jestem po wstępnych rozmowach z inwestorem, dotyczą one wspólnej inwestycji związanej z zagospodarowaniem terenu w pobliżu obiektu. Będzie to chodnik łączący ulicę Stargardzką w pobliżu sklepu z ulicą Jana Pawła II. Mam nadzieję, że inwestor zrealizuje to zadanie” – przekazała nam Marzena Podzińska, Burmistrz Pyrzyc.

Zapytaliśmy pyrzycki ratusz także o jeszcze jedną inwestycję handlową w Pyrzycach, tym razem przy ulicy Młodych Techników, w odpowiedzi na ten temat czytamy – „……natomiast w zakresie budowy budynku handlowo-usługowego przy ul. Młodych Techników w Pyrzycach toczy się procedura zmierzająca do wydania decyzji o warunkach zabudowy…”

Okolice ulicy Młodych Techników to dość dynamicznie rosnące osiedle domków jednorodzinnych, to wybudowane niedawno Osiedle Lipiańska, to także trwająca już budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach i do tego plany budowy przy tej ulicy budynku mieszkalnego przez gminę w ramach spółki SIM.

Jeżeli sytuacja gospodarcza w kraju drastycznie się nie pogorszy, to można liczyć na kolejne dwa obiekty handlowe w Pyrzycach w dość atrakcyjnych miejscach.

PP

Facebook
Twitter
LinkedIn