You are currently viewing 777 – wibracja boskości

777 – wibracja boskości

Na kombinację tych samych cyfr można spojrzeć w sposób mistyczny, albo numerologiczny (czyli bardziej naukowy). Anioły szanują naszą wolę i rozumieją, że my ludzie często boimy się tego, co dla nas jest nieznane, nienamacalne, więc stoją w ukryciu i obserwują. Wiedzą, że boimy się je zobaczyć, chociaż wielu z nas o tym marzy, więc komunikują się z nami poprzez nasze myśli, odczucia, sny, znaki, symbole, a nawet zapachy. Komunikują się z nami również za pomocą liczb, siódemki odgrywają tu ważną rolę. Gematria to z kolei stara nauka, polegająca na przydzielaniu liczbowych wartości literom, opartym na greckim i hebrajskim systemie liczbowym.

W dacie wysyłki prezentowanej kartki pocztowej z miejscowości Zaborsko (kiedyś Sabes) -7.7.17 (oczywiście chodzi o rok 1907, można również znaleźć trzy siódemki, przy okazji oznacza to, że widokówka ma już za sobą 102 lata!) znajdują się również trzy siódemki. Takie zestawienie trzech tych cyfr oznacza najczęściej dobro i szczęście i to nie tylko w tradycji chrześcijańskiej, ale już dalekiej starożytności, przynajmniej na Bliskim Wschodzie. Jej symbolika wywodzi się również z tradycji judaistycznej i wcześniejszej kultury aramejskiej Proroka Henocha, w której 7 uznawano za liczbę duchową. We współczesnych czasach 777 pojawia się czasem jako symbol sukcesu lub wygranej, np. trzy siódemki w jednorękich bandytach, czy wygrywająca kombinacja w popularnej w kasynach grze Black Jack. Siódemki to również popularne obecnie zdrapki, oferowane przez państwowy totolotek. Siódemki to również pewnego rodzaju amulet, dlatego 777 znajdziemy również w nazwie modelu popularnego samolotu Boeing 777. Znana antyterrorystyczna egipska jednostka nazywana jest również 777.

Za osobą szczęśliwą, wydaje się czuć kobieta, która jest autorem korespondencji z prezentowanej widokówki. W wysłanej treści, najpewniej do swojej koleżanki, można znaleźć relację, że jest ona bardzo zadowolona z pobytu w Zaborsku i już snuje plany na ciekawą miejscową zabawę, tj. na pikniku w parku.

Na fotografii u dołu bar i sklep Richtera, a powyżej ulica wiejska z widokiem na kościół. Ten drugi obiekt nie miał tyle szczęścia przypisywanym na widokówce liczbom, pomimo wspomnianych trzech siódemek,… spłonął zaledwie kilka lat później w roku 1928, prawdopodobnie wskutek podpalenia. Na szczęście świątynię szybko odbudowano w dawnym stylu barokowym.

dr Wojciech Kuźmiński 

Facebook
Twitter
LinkedIn