You are currently viewing Pol’and’Rock grał na Pomorzu Zachodnim

Pol’and’Rock grał na Pomorzu Zachodnim

Festiwal organizowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wrócił na Pomorze Zachodnie po 25 latach. Trzydniowe muzyczne święto wspierał samorząd województwa.

– Cieszę się bardzo, że mogę witać w swoim regionie najpiękniejszy festiwal świata, który odbywa się w duchu ekologii i poszanowania dla środowiska – mówił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Ekologiczne warsztaty, prezentacje projektów unijnych, strefa gier, wypoczynku i edukacji – to tylko cześć atrakcji strefy Pomorza Zachodniego na festiwalu. Odwiedziło ją ponad 10 000 uczestników Pol’and’Rock. Najpiękniejszy festiwal na świecie – ma szansę zagościć w naszym regionie na dłużej.

Festiwal odbywa się w nowym miejscu z nową energią, ale to nowe miejsce jest na lata! To nowa siła i nowy duch – stwierdził Jerzy Owsiak, który znalazł czas, by odwiedzić strefę Pomorza Zachodniego.

Naukowcy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz Uniwersytetu Szczecińskiego pokazali prototypowe urządzenia dofinansowane przez Unię Europejską, które wspierają walkę z Covid -19. Można było samemu posterować robotem i mechanicznym ramieniem.

Uczestników przyciągały atrakcje przygotowane przez Uniwersytet Szczeciński, Akademię Morską w Szczecinie i Morskie Centrum Nauki. Były bitwy morskie, pokaz Herbarium Stetinensis, nauka wiązania lin. W świat wysyłano informacje nadawane kodem Morse’a.

Niemałą atrakcją Pol’and’Rock była też niezwykła konstrukcja. Huśtawka zawieszona na replikach słynnych szczecińskich dźwigozaurów była radosnym i kreatywnym zaproszeniem do naszego morskiego regionu.

Były też spokojniejsze rozrywki – w namiocie gier bez prądu. Sporą popularnością cieszyła się gra planszowa: „Mobiliada, czyli rodzina Mobilków w podróży”, która na Pol’and’Rock miała swoją premierę. Gra rodzinna, stworzona przez Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej promuje transport publiczny oraz liczne atrakcje regionu. Zarówno powstanie gry, jak i projekty, które można zwiedzać w trakcie pokonywania kolejnych zadań były dofinansowane z Funduszy Europejskich.

„Naturalnie by Basia”. W ramach warsztatów ekologicznych uczestnicy festiwalu uczyli się, jak twórczo i efektownie wykorzystać lawendę w codziennym życiu. Towarzyszyły im rozmowy o wartościach, ekofilozofii i właściwych postawach wobec natury i środowiska.

Facebook
Twitter
LinkedIn